SKLADOM

Pozorovací úľ B10 – Borovica vejmutovka

416,58 s DPH

Tento kvalitne spracovaný pozorovací úľ je ideálny pre výstavné akcie, kedy včelár krátkodobo umožňuje nahliadnuť ľuďom na časť včelstva. Ďalej je možné úľ použiť napríklad v školách na výučbu či ako ukážku pre deti.

Katalógové číslo: POZ005 Kategórie: ,

Popis

Úľ sa skladá z obojstranných ozdobných dvierok, ktoré je možné otvárať alebo aj celé vysadiť z pántu. Po ich otvorení je celý výrobok presklený, vďaka čomu je možné včely krásne pozorovať. Je to zjednodušená forma úľa a skladá sa z dvoch nad sebou umiestnených rámikov typu B10 Hoffman. Medzi nimi sa nachádza kovová materská mriežka. Ďalej je úľ vybavený oddělávací strieškou, pod ktorou sa nachádza kŕmiaci priestor. Z bočnej strany je úľ opatrený otočným nerezovým česnom pre prelet včiel či vetranie. Ďalšia ventilácia je zaistená drážkami pri streche úľa a tiež nerezovým sitom, ktoré sa nachádza v spodnom ráme. Toto sito je možné uzatvárať dobre čistiteľnou vysúvacou zásuvkou. Úľ stojí na dubových nohách a je prenosný.

Odporúčame nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu ani dažďu. Ideálne je previesť povrchový náter.

Borovica vejmutovka
  • Nadstavky a rámové prírezy vyrábame z Borovice vejmutovky. Jej drevo je kvalitné a vyznačuje sa svojou ľahkosťou. Má tiež dlhú dobu trvanlivosti. Škárovku pre naše výrobky si lepíme sami. Pri tomto procese tak môžeme vyberať kvalitný materiál a eliminovať hrče v dreve. Dbáme na presné stolárske spracovanie.
  • Je bežné, že včelári ošetrujú včelie úle povrchovým náterom. Aj keď je Borovica vejmutovka odolná, predlžuje sa tým jej životnosť.